Informacje prasowe

Biznes i prawo gospodarcze

Zobaczmy się! Poznaj zalety wideokonferencji

Oct 18 2018

Powszechnie wiadomo, że jak cię widzą, tak cię piszą. Zwłaszcza w relacjach biznesowych może przynieść to wymierne korzyści. Dowiedz się, co możesz zyskać, wybierając rozwiązania wideokonferencyjne dla swojej firmy.

Równowaga uodparnia na szok

Oct 18 2018

Zdrowe finanse publiczne, brak deficytu w handlu zagranicznym czy PKB rosnące dzięki oparciu na konsumpcji i inwestycjach – nic lepiej nie chroni przed ochłodzeniem koniunktury.

Branża budowlana na ostrym wirażu. Generalni wykonawcy czekają na kryzys

Oct 18 2018

Tylko kryzys może uzdrowić sytuację na rynku. Tym bardziej, że rząd pozostaje na nią obojętny,].

RPO o nowych przepisach: Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych będzie egzekwowana instrumentalnie i wybiórczo

Oct 18 2018

Prokurator będzie mógł wszcząć śledztwo przeciwko spółce i doprowadzić do jej faktycznego bankructwa jeszcze przed zakończeniem postępowania. Wystarczy, że zastosuje drakońskie środki zapobiegawcze, takie jak w szczególności zakaz prowadzenia określonej działalności.

Koniec z ofertami papierowymi. Droższe zamówienia już tylko „e”

Oct 18 2018

Od dziś w przetargach powyżej progów unijnych firmy mogą składać oferty wyłącznie elektronicznie. To zamawiający zdecydują, z jakiej platformy będą korzystać.

KNF chce nowelizacji kodeksu karnego: Paragrafami nie zburzymy piramid

Oct 18 2018

Chęć walki z przestępczością finansową przez Komisję Nadzoru Finansowego, choć zasługuje na uznanie, to przedłożona propozycja nie przyczyni się do zmniejszenia rynkowych patologii. Tak najnowszy pomysł nadzoru oceniają eksperci.

Niska inflacja to za mało dla gospodarki

Oct 18 2018

Polska jest 37. w rankingu najbardziej konkurencyjnych gospodarek Światowego Forum Ekonomicznego (WEF). Nasz kraj utrzymał pozycję sprzed roku. Najbliżej ideału, jeśli chodzi o konkurencyjność, są Stany Zjednoczone, które wyprzedzają Singapur i Niemcy. Wśród krajów naszego regionu najwyżej znalazły się Czechy (29. pozycja). Za nami są m.in. Słowacja (41.) czy Węgry (48.).