Informacje prasowe

biznes.gazetaprawna.pl - Biznes

Tydzień dla biznesu. Założenia budżetu, inflacja i płaca minimalna [PODSUMOWANIE 10-14.06]

Jun 15 2024
Za nami intensywne pięć dni dla biznesu. Rząd przedstawił między innymi płacę minimalną i prognozowany wzrost PKB w 2025 roku. Co jeszcze - istotnego dla biznesu - wydarzyło się w minionym tygodniu?

Czy 16 czerwca to niedziela handlowa? Gdzie zrobimy zakupy?

Jun 14 2024
Najbliższa niedziela czerwca nie będzie handlowa. Tego dnia sklepy i galerie handlowe nadal pozostaną ustawowo zamknięte. Czynne będą tylko te placówki, których ten zakaz nie obowiązuje. Gdzie mamy szansę zrobić zakupy w najbliższą niedzielę? Które sklepy będą otwarte 16 czerwca?

PKP Cargo idzie na wojnę z Solidarnością. "To się kwalifikuje do prokuratury" [WYWIAD]

Jun 14 2024
– Chciałbym, żeby pan Przewodniczący Piotr Duda przyszedł i wytłumaczył ludziom, dlaczego ich miejsca pracy są zagrożone przez działania jego ludzi – mówi dr Marcin Wojewódka, p.o. prezesa PKP Cargo w rozmowie z Gazetą Prawną.

Gorączka e-złota przybiera na sile. Najważniejszym zasobem dla firm stały się dane

Jun 14 2024
Firmy technologiczne potrzebują danych do szkolenia sztucznej inteligencji. Zrobią wszystko, by pozyskać je od użytkowników.

Reklama, promocja i reprezentacja [Poradnik DGP]

Jun 14 2024
Podatnicy z niewielu branż mogą wykonywać działalność gospodarczą, nie ponosząc przy tym kosztów reklamy, promocji i reprezentacji. Chociaż w różnych zakresach, to jednak większość przedsiębiorców musi podejmować działania, aby pozyskać nowych bądź zatrzymać dotychczasowych klientów czy tylko budować wizerunek, a przez to pozycję na rynku.

Roszady w kierownictwie. Izera wyjechała na prostą?

Jun 13 2024
Roszady kierownictwa zarówno w samej spółce EMP, jak i w nadzorującym ją resorcie aktywów państwowych, wydają się dobrym omenem dla przyszłości polskiego samochodu elektrycznego. Projekt wciąż jednak czeka na finansowanie.

Opinia rzecznika generalnego TSUE w sprawie restrukturyzacji Getin Noble Bank

Jun 13 2024
Wbrew oczekiwaniom samych kredytobiorców rzecznik generalny TSUE nie odpowiedział na pytanie, czy w przypadku stwierdzenia niezgodności z prawem decyzji o przymusowej restrukturyzacji banku na podstawie skargi złożonej przez jego radę nadzorczą, sąd będzie mógł niejako automatycznie przyznać poszkodowanym z tego powodu klientom banku prawo do odszkodowania od państwa. Rzecznik generalny TSUE zajął się natomiast rozważeniem tego, czy sama restrukturyzacja Getin Noble Bank została przeprowadzona zgodnie z unijnymi normami.