Informacje prasowe

Biznes i prawo gospodarcze

Wkrótce nowe, ogólnoeuropejskie regulacje dla dronów. W całej Unii będą latać na wspólnych zasadach

Aug 14 2018

11 września br. planowane jest wejście w życie unijnego rozporządzenia dotyczącego bezzałogowych statków powietrznych. Po raz pierwszy ten obszar zostanie uregulowany jednolicie dla państw UE

Ustawa o sukcesji: Co z jednoosobową działalność gospodarczą po śmierci przedsiębiorcy

Aug 14 2018
Uchwalona przez Sejm 5 lipca 2018 r. ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej, którą prezydent podpisał 25 lipca, ma rozwiązać wiele dotychczasowych problemów związanych ze śmiercią przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą. Już w listopadzie wejdą w życie przepisy, które sprawią, że firmy przestaną umierać wraz z ich właścicielem.

Jakie warunki powinna spełniać akcja, aby korzystać z jej uprawnień?

Aug 14 2018

Akcjonariuszowi spółki przysługują określone uprawnienia. Zdarza się jednak, że spółka wystawia akcjonariuszom dokumenty (akcje), które mają formalne wady. Jakie zatem warunki powinna spełniać akcja, żeby jej posiadacz mógł korzystać z uprawnień?

Ponad 10 mld zł dywidend dla zagranicznych właścicieli polskich spółek w miesiąc

Aug 14 2018

Podział zysków krajowych spółek poskutkował tym, że w czerwcu obniżyła się wartość zagranicznych inwestycji bezpośrednich w Polsce.

Gorące fotele prezesów państwowych firm: Od wygranej PiS kadrowa karuzela kręci się szybciej

Aug 14 2018

Energa czeka na dziewiątego szefa zarządu, KGHM ma piątego. Kolejnego może mieć za chwilę także Polska Grupa Zbrojeniowa.

PGZ miała ponad 100 mln straty. Teraz waży się jej los

Aug 14 2018

Choć na działalności podstawowej Polska Grupa Zbrojeniowa zarobiła w ubiegłym roku ponad 200 mln zł, to w raporcie skonsolidowanym pokazała wynik na sporym minusie. Jej przyszłość jest niepewna.

Raport NIK surowo ocenia dotychczasową sukcesję firmy po śmierci przedsiębiorcy

Aug 13 2018

Ustawa o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej - mająca uporządkować przejmowanie drobnego biznesu po śmierci właściciela zbiegła się w czasie z raportem Najwyższej Izby Kontroli, która punktuje dotychczasowe, niewłaściwe praktyki z tym związane oraz ocenia nową regulację (szczegóły opisywaliśmy w DGP 2 sierpnia).