Informacje prasowe

Biznes i prawo gospodarcze

PO sprzeciwia się powołaniu rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Jun 21 2018

PO uważa, że Adam Abramowicz nie jest dobrym kandydatem na Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. PO proponuje, by rzecznika wskazywało środowisko przedsiębiorców, a powoływał Sejm. Jesteśmy przeciwko politycznemu rzecznikowi MŚP - podkreśla posłanka Platformy Maria Janyska.

Irak: Chcemy, by Polska była bardziej aktywna na naszym rynku

Jun 21 2018

Dyrektor Narodowej Rady Inwestycyjnej Iraku Ahmed al-Zubejdi powiedział PAP, że stabilny obecnie Irak jest dziewiczą ziemią dla inwestycji, a Polska ma w jego kraju dobrą renomę. Stwierdził, że dziś aktywność Polski na irackim rynku jest zerowa.

Spowolnienie gospodarcze? Tak, ale nie w ciągu najbliższych 12 miesięcy

Jun 21 2018

W ciągu najbliższych 12 miesięcy możliwe jest spowolnienie gospodarcze, ale nastąpi ono w ciągu najbliższych 12 miesięcy i będzie miało łagodny charakter - uważa dyrektor departamentu finansowania strukturyzowanego i projektowego banku DNB Polska Piotr Biernacki.

Dane przestrzenne a RODO – czy lokalizacja to informacja wrażliwa?

Jun 21 2018

Mało kto zdaje sobie sprawę, że ponad 80% danych ma swoje odniesienie w przestrzeni. Dane przestrzenne stanowią fundament działania wielu firm i organizacji, a także usług i aplikacji. Jednym z wyróżników tych danych jest to, że w większym stopniu niż inne mogą ujawnić wrażliwe informacje na temat poszczególnych osób. Przyczynia się do tego rosnąca popularność mobilnego internetu, który umożliwia zbieranie informacji o położeniu osób i urządzeń. Z tego powodu znaczenie danych lokalizacyjnych zostało dostrzeżone przez Parlament Europejski i Radę UE i uwzględnione w rozporządzeniu RODO.

Bank centralny Szwajcarii utrzymał stopy procentowe bez zmian

Jun 21 2018

Bank centralny Szwajcarii (SNB) utrzymał stopy procentowe bez zmian. Bank utrzymał stopę procentową na rekordowo niskim poziomie, minus 0,75 proc. - podał bank w komunikacie.

Krupiński: Nie przyszedłem do Pekao dla zarobków

Jun 21 2018

- Pierwsze zagraniczne biuro zostanie otwarte w trzecim kwartale w Londynie. Analizujemy inne lokalizacje – również poza Europą - mówi Michał Krupiński, prezes Banku Pekao

KRD: Przeterminowane faktury kosztują przedsiębiorców coraz więcej

Jun 21 2018

Przeterminowane faktury kosztują przedsiębiorców coraz więcej, na przeciwdziałanie opóźnieniom płatności i ich skutkom firmy wydają już średnio 7,3 proc. ogółu kosztów - wynika z najnowszego badania "Portfel należności polskich przedsiębiorstw”. W poprzedniej edycji było to 6,1 proc.