Informacje prasowe

Biznes

Nowe limity dotyczące osób na targach. Branża: Nadal nieopłacalne dla organizatorów

Jun 13 2021
Dla branży nadal nieopłacalne jest organizowanie targów z limitem uczestników, zgodnie z którym na jedną osobę ma przypadać 10 mkw. powierzchni pomieszczenia - oceniła prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego Beata Kozyra. Jak zauważyła, w innych branżach limity te są bardziej liberalne.

Magnetyczny Graal [EUREKA DGP]

Jun 12 2021
Naukowcy odkryli nową klasę związków o właściwościach magnetycznych, które mogą pomóc m.in. w budowie lepszych komputerów kwantowych

Technologie, pandemia i karuzela kadrowa, czyli skąd się biorą zarobki prezesów

Jun 12 2021
Kryzys związany z koronawirusem nie przeszkodził prezesom giełdowych spółek w uzyskiwaniu milionowych zarobków.

Zyska: Należałoby się zastanowić nad wcześniejszym zakończeniem eksploatacji w Turowie

Jun 11 2021
Należałoby się zastanowić, czy istnieje możliwość zakończenia wcześniejszej eksploatacji kopalni w Turowie pod warunkiem, że zostanie przyjęty duży, dedykowany plan z funduszami unijnymi na transformację - wynika z piątkowej wypowiedzi wiceministra klimatu Ireneusza Zyski.

Woś: Mądry Chińczyk po polskiej szkodzie [OPINIA]

Jun 11 2021
Z wielkim zainteresowaniem zerkam w kierunku nowej książki „How China Escaped Shock Therapy?” (Jak Chiny uniknęły terapii szokowej?) Isabelli Weber, ekonomistki z Uniwersytetu Massachusetts w Amherst. No właśnie. Jak oni to zrobili? Dlaczego jest tak, że kraje takie jak Polska, Węgry czy Jugosławia (nie mówiąc już o biednej Rosji) musiały najpierw zaliczyć glebę i znieść wiele niepotrzebnych społecznych katuszy, zanim przestawiły się na gospodarkę rynkową i (jako tako) się w niej odnalazły? Chiny miały inaczej. Też skoczyły w kapitalizm. Ale na własnych prawach. I nie tylko się odnalazły, lecz wręcz przeskoczyły w krótkim czasie kilka poziomów kapitalistycznego wtajemniczenia, stając się z punktu widzenia wielu zachodnich gospodarek albo obiektem zazdrości (poziom wydatków na inwestycje i innowacje), albo obaw (rosnąca geopolityczna pozycja).

Budka apeluje o wycofanie zmian dotyczących paneli fotowoltaicznych

Jun 10 2021
Lider PO Borys Budka zaapelował do rządu, by wycofał się z planowanych zmian dotyczących fotowoltaiki, które w jego ocenie uderzą w przyszłych producentów tego typu energii. Zabiliście wiatraki, nie zabijajcie energetyki z paneli fotowoltaicznych - podkreślił Budka.

Wojna o fotowoltaikę: Koniec niewolniczej pracy przy produkcji paneli słonecznych?

Jun 10 2021
Europa walczy o pozycję na rynku komponentów dla energetyki słonecznej. Elementem ofensywy mogą być regulacje dotyczące dostaw.