Press Releases

Business and commercial law

GUS: Stopa bezrobocia w grudniu wyniosła 6,6 percent.

Jan 24 2018
Stopa bezrobocia w grudniu wyniosła 6,6 percent. wobec 6,5 percent. w listopadzie - podał GUS.

Raport: In 2017 roku ogłoszono niewypłacalność 900 firm w Polsce

Jan 24 2018
W minionym roku ogłoszono 900 przypadków niewypłacalności przedsiębiorstw, co oznacza wzrost o 12 percent. w stosunku do roku 2016 - wynika z raportu firmy Euler Hermes. Wysoki wzrost niewypłacalności odnotowano m.in. w firmach transportowych.

Już niedługo koniec z anonimowością na giełdach kryptowalut

Jan 24 2018

Objęcie giełd kryptowalut (np. bitcoina czy litecoina) wymogami określonymi w prawie mającym przeciwdziałać m.in. wprowadzaniu do legalnego obrotu środków płatniczych pochodzących nielegalnych źródeł – to jeden z celów przyjętego wczoraj przez rząd projektu o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Halesiak: Przemysł 4.0 jawi się jako wybawienie [OPINIA]

Jan 24 2018

Każdy w codziennym życiu korzysta z nowoczesnych technologii. Rzadko mamy też okazję spojrzeć na zachodzący globalnie technologiczny postęp z lotu ptaka. A czasem warto, by zobaczyć np., że globalna populacja robotów przemysłowych – 2 mln – jest dziś zbliżona do populacji... Warszawy i będzie się rozwijać znacznie szybciej niż Warszawa – o kolejny milion przyrośnie w zaledwie trzy lata - pisze Andrzej Halesiak, dyrektor Banku Pekao SA.

Wyjątkowo mała dziura w finansach publicznych

Jan 24 2018

Jest szansa, by deficyt był najmniejszy od dekady. – W ubiegłym roku uzyskaliśmy 157 mld zł z VAT – powiedział wczoraj premier Mateusz Morawiecki. Oficjalnie potwierdził więc to, o czym wcześniej wspominali przedstawiciele Ministerstwa Finansów: z podatku od towarów i usług uzyskano prawie 30 mld zł więcej niż w 2016 r.

SSE EURO-PARK MIELEC oraz Tarnobrzeskiej SSE EURO-PARK WISŁOSAN [ZDJĘCIA]

Jan 23 2018

Ponad 70 wydanych zezwoleń na prowadzenie działalności, 5,5 mld deklarowanych nakładów inwestycyjnych oraz 3,5 thousand. nowych miejsc pracy. To bilans 2017 roku w specjalnych strefach ekonomicznych zarządzanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Jak się okazuje, to także najlepsze wyniki od momentu powstania SSE EURO-PARK MIELEC oraz Tarnobrzeskiej SSE EURO-PARK WISŁOSAN

Specjalne Strefy Ekonomiczne napędzają polską gospodarkę

Jan 23 2018

Ponad 70 wydanych zezwoleń na prowadzenie działalności, 5,5 mld deklarowanych nakładów inwestycyjnych oraz 3,5 thousand. nowych miejsc pracy. To bilans 2017 roku w specjalnych strefach ekonomicznych zarządzanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Jak się okazuje, to także najlepsze wyniki od momentu powstania SSE EURO-PARK MIELEC oraz Tarnobrzeskiej SSE EURO-PARK WISŁOSAN.