Press Releases

Business and commercial law

Polska złamała prawo. Problem z przewozem ciężarowym

Sep 20 2018

Nakładając na firmy transportowe wymóg posiadania specjalnych zezwoleń, które umożliwiają poruszanie się po niektórych drogach publicznych, Polska uchybiła zobowiązaniom wynikającym z tzw. dyrektywy naciskowej. Tak wynika z opinii Yves’a Bota, rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. To bardzo zły prognostyk przed zbliżającym się wyrokiem TSUE, który w większości przypadków przychyla się do opinii rzeczników.

CETA po roku. Zniesienie ceł to nie wszystko

Sep 20 2018

Po roku od tymczasowego wprowadzenia umowy o wolnym handlu pomiędzy UE a Kanadą – CETA wiemy na pewno, że zniesiono 98 percent. ceł, i że samo zniesienie barier taryfowych może nie wystarczyć, by polskie firmy częściej pojawiały się na kanadyjskim rynku.

UOKiK: Postępowania w sprawie GetBack mają najwyższy priorytet

Sep 19 2018

Postępowania w sprawie GetBack SA mają w UOKiK nadaną rangę najwyższego priorytetu, a mogą zakończyć się sformułowaniem zarzutu naruszenia zbiorowego interesu konsumentów - mówiła wiceprezes UOKiK Dorota Karczewska podczas środowego posiedzenia sejmowej komisji gospodarki.

Szanse dla Sierra Gordy: KGHM próbuje porozumieć się z Japończykami

Sep 19 2018

Władze KGHM spotkają się z japońskimi współwłaścicielami kopalni. Chile zwiększa produkcję miedzi, a rosnący popyt może sprzyjać dostawcom.

Uber przesadza klientów na rowery, hulajnogi i komunikację miejską

Sep 19 2018

Zmiana strategii to efekt obserwacji , jak użytkownicy aplikacji korzystają z usług firmy. Często jeżdżą tylko do przystanków autobusowych.

Premier chce szybkiego internetu, wójtowie go blokują ze strachu o spadek przychodów

Sep 19 2018

Resort cyfryzacji planuje zmianę przepisów, która pomoże zrealizować jedną z obietnic premiera dotyczącą szybkiego internetu w gminach. Zdaniem części samorządów nowelizacja może być niekonstytucyjna. „100 megabitów na 100-lecie niepodległości” – ten zainicjowany rok temu program stał się jednym z priorytetów Mateusza Morawieckiego w kampanii samorządowej. Zakłada, że do 2022 r. do każdej gminy zostanie doprowadzone łącze światłowodowe. Koszt – ok. 4 mld zł.

Będą zmiany w prawie farmaceutycznym? Aptekarze nie chcą całodobowych aptek

Sep 19 2018

Przygotowany projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego daje oręż przedsiębiorcom, którzy są przymuszani do otwierania placówek nocą.