Press Releases

Biznes,,bg,Digital competences,,pl,ECDL,,hr,Qualifications,,pl,Data published in the "Manifesto on e-skills",,pl,prepared by European Schoolnet and DIGITALEUROPE as part of the e-Skills for Jobs campaign show a permanent deficit of digital competence,,pl,e-skills,,pl,in Europe,,pl,High unemployment rate,,pl,especially among young people,,pl,in combination with a large number of vacant workplaces in the area of ​​digital competence,,pl,remains one of the most characteristic features of the European labor market,,pl,The digital economy offers Europeans great jobs,,pl,but only then,,pl,when they have the appropriate digital competence,,pl,One device will connect all toll roads in Europe,,pl,Finally, EETS starts,,pl

Nowe limity dotyczące osób na targach. Branża: Nadal nieopłacalne dla organizatorów

June 13 2021
Dla branży nadal nieopłacalne jest organizowanie targów z limitem uczestników, zgodnie z którym na jedną osobę ma przypadać 10 mkw. powierzchni pomieszczenia - oceniła prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego Beata Kozyra. Jak zauważyła, w innych branżach limity te są bardziej liberalne.

Magnetyczny Graal [EUREKA DGP]

June 12 2021
Naukowcy odkryli nową klasę związków o właściwościach magnetycznych, które mogą pomóc m.in. w budowie lepszych komputerów kwantowych

Technologie, pandemia i karuzela kadrowa, czyli skąd się biorą zarobki prezesów

June 12 2021
Kryzys związany z koronawirusem nie przeszkodził prezesom giełdowych spółek w uzyskiwaniu milionowych zarobków.

Zyska: Należałoby się zastanowić nad wcześniejszym zakończeniem eksploatacji w Turowie

June 11 2021
Należałoby się zastanowić, czy istnieje możliwość zakończenia wcześniejszej eksploatacji kopalni w Turowie pod warunkiem, że zostanie przyjęty duży, dedykowany plan z funduszami unijnymi na transformację - wynika z piątkowej wypowiedzi wiceministra klimatu Ireneusza Zyski.

Woś: Mądry Chińczyk po polskiej szkodzie [OPINION]

June 11 2021
Z wielkim zainteresowaniem zerkam w kierunku nowej książki „How China Escaped Shock Therapy?” (Jak Chiny uniknęły terapii szokowej?) Isabelli Weber, ekonomistki z Uniwersytetu Massachusetts w Amherst. No właśnie. Jak oni to zrobili? Dlaczego jest tak, że kraje takie jak Polska, Węgry czy Jugosławia (nie mówiąc już o biednej Rosji) musiały najpierw zaliczyć glebę i znieść wiele niepotrzebnych społecznych katuszy, zanim przestawiły się na gospodarkę rynkową i (jako tako) się w niej odnalazły? Chiny miały inaczej. Też skoczyły w kapitalizm. Ale na własnych prawach. I nie tylko się odnalazły, lecz wręcz przeskoczyły w krótkim czasie kilka poziomów kapitalistycznego wtajemniczenia, stając się z punktu widzenia wielu zachodnich gospodarek albo obiektem zazdrości (poziom wydatków na inwestycje i innowacje), albo obaw (rosnąca geopolityczna pozycja).

Budka apeluje o wycofanie zmian dotyczących paneli fotowoltaicznych

June 10 2021
Lider PO Borys Budka zaapelował do rządu, by wycofał się z planowanych zmian dotyczących fotowoltaiki, które w jego ocenie uderzą w przyszłych producentów tego typu energii. Zabiliście wiatraki, nie zabijajcie energetyki z paneli fotowoltaicznych - podkreślił Budka.

Wojna o fotowoltaikę: Koniec niewolniczej pracy przy produkcji paneli słonecznych?

June 10 2021
Europa walczy o pozycję na rynku komponentów dla energetyki słonecznej. Elementem ofensywy mogą być regulacje dotyczące dostaw.