Press Releases

Business and commercial law

To koniec podwyżek cen paliw? Zdaniem analityków benzyna zacznie wkrótce tanieć

Sep 22 2017

Analitycy oczekują w przyszłym tygodniu kontynuacji obniżek cen benzyn i autogazu na stacjach. Mało prawdopodobna jest natomiast obniżka cen oleju napędowego; jego ceny mogą nawet wzrosnąć.

Założyciel Biedronki: Polska dobrym kierunkiem do inwestowania

Sep 22 2017

Alexandre Soares dos Santos, założyciel sieci Biedronka, w wywiadzie dla portugalskiej telewizji TVI24 wskazał Polskę jako dobry obszar do inwestowania. Podkreślił, że jest ona znacznie lepszym kierunkiem dla realizowania przedsięwzięć niż rodzima Portugalia.

Morawiecki: W JP Morgan w Polsce zatrudnienie znajdzie kilka tysięcy osób

Sep 22 2017

Bank JP Morgan otworzy swoją siedzibę w Polsce, w ciągu kilku lat zatrudnienie znajdzie kilka tysięcy osób - poinformował w piątek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

Obcy nas nie wykorzystują. Kolonialne myślenie a’la Piketty to anachronizm

Sep 22 2017

Ci, którzy trąbią, że Polskę po 1989 r. skolonizował obcy kapitał, zwłaszcza ten niemiecki, by wyzyskiwać tanią siłę roboczą, zapominają o tym, że gospodarka nie musi być grą o sumie zerowej.

Algorytmy zaczynają manipulować cenami. Dla nadzoru rynku to wyzwanie XXI wieku

Sep 22 2017

Aby stworzyć kartel praktycznie niemożliwy do wykrycia dla organów nadzoru rynku, przedsiębiorcy nie potrzebują dziś spotkań w zadymionych pokojach. Wystarczy im... algorytm cenowy. OECD 13 września br. w specjalnym raporcie stwierdziła, że to właśnie algorytmy są obecnie największym wyzwaniem dla organów antymonopolowych. Te narzędzia niewłaściwie wykorzystane pomagają tworzyć trudne do wykrycia kartele.

Woś: Szukamy innego przywództwa [RECENZJA]

Sep 22 2017

W Polsce trwa poszukiwanie nowych modeli zarządzania. Jakby biznes zrozumiał, że budowanie przywództwa tylko na prostych zasobach (strach i pieniądze) napotkało poważne ograniczenia. Książek na ten temat jest coraz więcej. Oto jedna z nich.

Ministerstwo Środowiska: Opłaty za pobór wody na niezmienionym poziomie do 2020 r.

Sep 21 2017
Opłaty za pobór wody pozostaną na niezmienionym poziomie do 2020 year - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Środowiska.