Press Releases

Business and commercial law

UE: Google zapowiada odwołanie się od decyzji KE ws. Androida

Jul 18 2018

Koncern Google poinformował w środę, że złoży odwołanie od decyzji Komisji Europejskiej w sprawie nałożenia kary za restrykcje dotyczące systemu mobilnego Android, mające ugruntować jego pozycję na rynku wyszukiwarek.

Mały i wielki biznes mogą znaleźć wspólny język

Jul 18 2018

Współpraca jest potrzebna – uznali uczestnicy debaty „Eksport start-upów vs start-upowy eksport”, zorganizowanej w ramach konferencji „Jak umiejętnie zarządzać start-upem

Ceny prądu pod wysokim napięciem

Jul 18 2018

Konflikt w sprawie opodatkowania napowietrznych linii energetycznych może skutkować podwyżkami cen energii nawet o 84 zł rocznie. Wzrosnąć mogłyby także ceny gazu, wody, odprowadzania ścieków i usług telekomunikacyjnych.

Sytuacja w Poczcie Polskiej: Pensje nie drgnęły, listonoszy przybyło

Jul 18 2018

Pracownicy Poczty Polskiej w tym miesiącu mieli już zarabiać więcej – ale negocjacje podwyżek się przeciągają.

Spółka z Luksemburga wspiera Krajową SKOK

Jul 18 2018

16,6 mln zł zysku netto w 2017 r. to o prawie 5,9 mln zł więcej niż rok wcześniej. Wyniki „czapy” spółdzielczego systemu wciąż są jednak wyraźnie niższe niż w przeszłości.

Informacja gospodarcza na wagę złota. Firmy wydają 400 mln zł na sprawdzanie wiarygodności klientów

Jul 18 2018

Akcjonariusze firm gromadzących i sprzedających dane o zobowiązaniach osób fizycznych i przedsiębiorstw mają powody do zadowolenia.

W Polsce rośnie konsumpcja. Zrobiliśmy zakupy za prawie 806 mld zł

Jul 18 2018

W sklepach, na stacjach paliw, w lokalach gastronomicznych, w hurtowniach i u producentów Polacy wydali w ubiegłym roku o 6,7 percent. więcej niż w roku poprzednim – wynika z danych GUS.