Press Releases

Biznes,,bg,Digital competences,,pl,ECDL,,hr,Qualifications,,pl,Data published in the "Manifesto on e-skills",,pl,prepared by European Schoolnet and DIGITALEUROPE as part of the e-Skills for Jobs campaign show a permanent deficit of digital competence,,pl,e-skills,,pl,in Europe,,pl,High unemployment rate,,pl,especially among young people,,pl,in combination with a large number of vacant workplaces in the area of ​​digital competence,,pl,remains one of the most characteristic features of the European labor market,,pl,The digital economy offers Europeans great jobs,,pl,but only then,,pl,when they have the appropriate digital competence,,pl,One device will connect all toll roads in Europe,,pl,Finally, EETS starts,,pl

Paweł Gruza nowym prezesem zarządu PKO BP. Iwona Duda złożyła rezygnację

Aug 9 2022
Paweł Gruza został nowym prezesem zarządu PKO Banku Polskiego po tym, jak dotychczasowe prezes Iwona Duda złożyła rezygnację podczas posiedzenia rady nadzorczej.

Kosiniak-Kamysz: Przygotowujemy ustawę o wsparciu finansowym dla przedsiębiorców

Aug 9 2022
Przygotowujemy ustawę o wsparciu finansowym dla przedsiębiorców, która analogicznie jak ta dla odbiorców indywidualnych, ma zmniejszyć skutki podwyżek cen energii i ciepła - powiedział we wtorek PAP.PL szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Problemy dziewiczego rejsu ze zbożem. Liban nie chce ukraińskiej kukurydzy

Aug 9 2022
Pierwszy statek z ukraińskim zbożem, który wyszedł z portu w Odessie po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji, najpóźniej wczoraj miał dopłynąć do libańskiego Trypolisu. Tak się jednak nie stało, bo – jak wynika z informacji DGP – odbiorca odmówił przyjęcia 26 thousand. t kukurydzy, które znajdują się na pokładzie pływającego pod banderą Sierra Leone „Razoni”. Jak przekonują nasi rozmówcy, towar może trafić do innego kraju, a jednym z najbardziej prawdopodobnych kierunków jest… sprzymierzona z Rosją Syria Baszara al-Asada. Rejs jednostki miał być próbą generalną procedur i funkcjonowania łączności przed szerszym wznowieniem eksportu zbóż z ukraińskich portów czarnomorskich.

Niemcy: Atom nie zastąpi gazu, zwiększy się produkcja prądu z węgla

Aug 9 2022
Mimo kolejnych głosów o ewentualnym wydłużeniu działania reaktorów jądrowych, ruch ten nie będzie miał decydującego znaczenia dla bilansu energetycznego naszych sąsiadów. Wyjątkiem jest Bawaria.

Polskie meble idą w odstawkę. Europa rezygnuje z dostaw

Aug 9 2022
Polska lokomotywa eksportowa hamuje. Mowa o branży meblowej, w której po latach hossy nadchodzi spowolnienie. Po latach dynamicznych wzrostów eksport mebli z Polski zaczyna hamować. Na razie pod względem ilości. Zdaniem ekspertów trudne czasy mogą potrwać nawet do 2024 r. Za granicę jest wysyłane bowiem ponad 90 percent. krajowej produkcji, głównie do UE, która mocno odczuwa kryzys związany z wojną w Ukrainie. Zmniejszenie popytu jest spodziewane również na polskim rynku. Na niekorzyść producentów mebli działa wysoka inflacja i wyhamowanie sprzedaży mieszkań.

Węgry: Stary atom zostanie na dłużej, w planach powrót do węgla

Aug 9 2022
W obliczu drogiego gazu Węgry chcą przedłużyć działanie „starych” bloków elektrowni jądrowej i korygują plany wycofywania się z węgla.

USA: Pakiet klimatyczno-energetyczny Bidena zielonym wyzwaniem dla Chin

Aug 9 2022
Nowe regulacje dla niskoemisyjnych technologii mają pomóc demokratom w wyborach, a amerykańskiej gospodarce w rywalizacji z Azją.