Pressemitteilungen

Geschäfts-und Handelsrecht

Kolorowa rewolucja w unijnych znakach towarowych

September 19 2017

Przedsiębiorcy w całej UE już od października tego roku będą mogli zastrzegać bez dotychczasowych ograniczeń pojedyncze kolory oraz dźwięki. Nowe rozporządzenie 2017/1001 o unijnym znaku towarowym ma za zadanie „dogonić współczesność”, ale na razie generuje więcej pytań niż odpowiedzi.

Pieniądze, prestiż, wiarygodność

September 19 2017

Rozmowa z Łukasz Feldman, członkiem Rady Nadzorczej spółki CWMEDIA, właściciela portalu cda.pl

Poszukiwanie bursztynu będzie koncesjonowane

September 19 2017

Trzeba ukrócić nielegalne wydobycie jantaru. Będzie ono kwalifikowane jako przestępstwo, a nie wykroczenie. Prace nad nowelizacją ustawy – Prawo geologiczne i górnicze prowadzi resort środowiska.

Odpowiedzialność za wypłaty dla wspólnika spada na pozostałych

September 19 2017

Nie można dokonywać wypłat dla wspólników wbrew przepisom prawa lub postanowieniom umowy spółki z o.o. Wspólnik, który otrzymał taką wypłatę, zobowiązany jest do jej zwrotu. W jakich konkretnie przypadkach mogą mieć zastosowanie te regulacje?

Przepisy dotyczące jakości kranówki będą zbyt restrykcyjne: Nie zwiększą bezpieczeństwa ludzi, za to mogą się przełożyć na wyższe rachunki

September 19 2017

Wiele uwag do projektu rozporządzenia przygotowanego w Ministerstwie Zdrowia mają przedstawiciele samorządów, resort rolnictwa oraz zrzeszająca blisko 500 przedsiębiorstw rynku wody i ścieków Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”. Wynika z nich, że urzędnicy wyspecjalizowani w tworzeniu przepisów z myślą o zdrowiu obywateli poszli za daleko. Przy czym nie przełoży się to wcale na poprawę sytuacji użytkowników, bo już teraz obowiązują tak restrykcyjne normy, że picie wody z kranu jest w pełni bezpieczne.

Ford będzie współpracował z indyjskim koncernem Mahindra Group

September 18 2017

Amerykański koncern motoryzacyjny Ford i indyjski Mahindra Group podejmą współpracę m.in. w zakresie rozwijania zaawansowanych technologii, w tym inteligentnych samochodów - podała w poniedziałek agencja AP. Firmy podpisały umowę ws. współpracy strategicznej.

ME: Przejęcie aktywów EDF przez PGE spodziewane w październiku-listopadzie

September 18 2017

Ministerstwo Energii spodziewa się finalizacji transakcji przejęcia przez Polską Grupą Energetyczną kontroli nad EDF Polska w październiku bądź listopadzie br. - powiedział w poniedziałek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.