Pressemitteilungen

Biznes

Zakup czołgów Abrams: Historia uczy, że lepiej kupić teraz, niż za późno

Jul 25 2021
Polskie wojsko we wrześniu 1939 r. mogło być o wiele lepiej uzbrojone, gdyby zakupów nie odkładano na ostatnią chwilę.

Sejm za poprawkami Senatu do zmiany ustawy o rynku mocy

Jul 23 2021
Sejm przyjął w piątek poprawki Senatu do zmiany ustawy o rynku mocy. Wszystkie mają charakter redakcyjny i precyzujący. Ustawa przewiduje m.in. ulgi w opłatach mocowych dla przedsiębiorstw energochłonnych.

UOKiK: Wdrożenie tzw. dyrektywy omnibus wyeliminuje nieprawidłowości podczas wyprzedaży

Jul 23 2021
Projektowana ustawa wdrażająca tzw. dyrektywę omnibus wyeliminuje sytuacje, w których sprzedawcy sztucznie zawyżają ceny towarów czy usług tuż przed zastosowaniem obniżek - poinformował w piątkowym komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Publiczne dane łatwiejsze do wykorzystania. Sejm znowelizował ustawę o otwartych danych

Jul 23 2021
Sejm poparł nowelizację ustawy o otwartych danych i ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego, której celem jest zwiększenie ilości danych publicznych, które będzie można ponownie wykorzystać. Za nowelą opowiedziało się 439 posłów, nikt nie był przeciwny.

Tarcza antykryzysowa. Prowadzący sklepiki szkolne mogą wnioskować o wsparcie

Jul 23 2021
Od piątku prowadzący sklepiki szkolne, piloci wycieczek i przewodnicy turystyczni, którzy ponieśli straty z powodu pandemii mogą składać wnioski o świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek - przypomina rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski.

Atom za Nord Stream 2? [MEINUNG]

Jul 23 2021
Ewentualne rekompensaty dla Polski za straty związane z ukończeniem Nord Stream 2 mogą dotyczyć współpracy z Amerykanami w zakresie importu gazu LNG lub energetyki jądrowej.

Morawiecki: Porozumienie Nord Stream 2 to projekt, który pomaga zbroić się Rosji

Jul 22 2021
Zmiana o 180 stopni stanowiska USA ws. Nord Stream2 zdumiała wiele krajów; wyrażam dezaprobatę, że nasi sojusznicy egoistycznie podeszli do budowy tego gazociągu - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Staraliśmy się przekonać, że jest to projekt, który pomaga zbroić się Rosji - dodał.