Pressemitteilungen

Geschäfts-und Handelsrecht

Malinowski: Przyszłość gospodarki nie wygląda optymistycznie

Nov 21 2018

- Mam takie powiedzenie: że aby być polskim przedsiębiorcą to trzeba być urodzonym optymistą - mówi w rozmowie DGP, Andrzej Malinowski prezydent Pracodawców RP

Łaszek: Sukces gospodarczy PiS to też efekt niezrealizowanych obietnic

Nov 21 2018

- In 2018 roku mamy szansę na jeden z najniższych deficytów w historii Polski, co jest zaskoczeniem dla wielu obserwatorów biorąc pod uwagę początkowy program PiS – mówi dr Aleksander Łaszek, ekspert Forum Obywatelskiego Rozwoju. Złożyło się na to kilka czynników.

Haras: Zagrożenie ze strony plastiku pochodzi od ludzi, a nie produktów

Nov 21 2018

- Niezwykle istotne są kwestie regulacyjne, które umożliwią odpowiednie sposoby zbierania i segregowania tworzyw sztucznych. Nie powinniśmy przede wszystkim składować plastiku oraz go spalać. Konieczna jest segregacja i zawracanie ich z powrotem, tak żebyśmy mogli produkować nowe rzeczy na ich bazie – mówił podczas Open Eyes Economy Summit Arkadiusz Haras, dyrektor marketingu Synthos S.A.

FAANG leci w dół. Koniec pięknego snu wielkiej piątki

Nov 21 2018

Największe spółki amerykańskiej branży technologicznej tracą na wartości. Facebook spadł na giełdzie aż o 40 Prozent., Apple o ponad 20 Prozent.

Spowolnienie za granicą uchodzi nam na sucho. Zaskakująco dobre dane z polskiego przemysłu

Nov 21 2018

Produkcja w październiku wzrosła szybciej, niż oczekiwano. Na dodatek głównie w eksportowych branżach.

GetBack chciał przycisnąć Altusa

Nov 21 2018

120 mln zł na początek i arbitraż , a zapomnimy o podejrzanej transakcji i jeszcze pomożemy w prokuraturze. DGP dotarł do pisma, które GetBack wysłał do Altusa, tuż po zatrzymaniu twórcy TFI.

Sklepów z alkoholem ubywa, ale pijemy więcej

Nov 21 2018

O 5 Tausend. zmniejszyła się w ubiegłym roku liczba punktów sprzedaży wódki i innych wyrobów spirytusowych oraz wina i piwa. W końcu ubiegłego roku działało ich Polsce 130,5 Tausend. – wynika z danych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA). Ten spadek nie wynika jednak z działań samorządów, które mogą ograniczać liczbę punktów sprzedaży alkoholu na swoim terenie. Spowodowany jest zamykaniem sklepów ogólnospożywczych, które w większości miały w swojej ofercie także napoje wyskokowe. Zniknęło ich z rynku 5,6 Tausend.