Pressemitteilungen

Biznes

Nieoficjalne: Paweł Gruza nowym prezesem zarządu PKO BP. Iwona Duda złożyła rezygnację

August 9 2022
Paweł Gruza został nowym prezesem zarządu PKO Banku Polskiego po tym, jak dotychczasowe prezes Iwona Duda złożyła rezygnację podczas posiedzenia rady nadzorczej, podało Radio Zet, powołując się na nieoficjalne informacje.

Kosiniak-Kamysz: Przygotowujemy ustawę o wsparciu finansowym dla przedsiębiorców

August 9 2022
Przygotowujemy ustawę o wsparciu finansowym dla przedsiębiorców, która analogicznie jak ta dla odbiorców indywidualnych, ma zmniejszyć skutki podwyżek cen energii i ciepła - powiedział we wtorek PAP.PL szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Problemy dziewiczego rejsu ze zbożem. Liban nie chce ukraińskiej kukurydzy

August 9 2022
Pierwszy statek z ukraińskim zbożem, który wyszedł z portu w Odessie po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji, najpóźniej wczoraj miał dopłynąć do libańskiego Trypolisu. Tak się jednak nie stało, bo – jak wynika z informacji DGP – odbiorca odmówił przyjęcia 26 Tausend. t kukurydzy, które znajdują się na pokładzie pływającego pod banderą Sierra Leone „Razoni”. Jak przekonują nasi rozmówcy, towar może trafić do innego kraju, a jednym z najbardziej prawdopodobnych kierunków jest… sprzymierzona z Rosją Syria Baszara al-Asada. Rejs jednostki miał być próbą generalną procedur i funkcjonowania łączności przed szerszym wznowieniem eksportu zbóż z ukraińskich portów czarnomorskich.

Niemcy: Atom nie zastąpi gazu, zwiększy się produkcja prądu z węgla

August 9 2022
Mimo kolejnych głosów o ewentualnym wydłużeniu działania reaktorów jądrowych, ruch ten nie będzie miał decydującego znaczenia dla bilansu energetycznego naszych sąsiadów. Wyjątkiem jest Bawaria.

Polskie meble idą w odstawkę. Europa rezygnuje z dostaw

August 9 2022
Polska lokomotywa eksportowa hamuje. Mowa o branży meblowej, w której po latach hossy nadchodzi spowolnienie. Po latach dynamicznych wzrostów eksport mebli z Polski zaczyna hamować. Na razie pod względem ilości. Zdaniem ekspertów trudne czasy mogą potrwać nawet do 2024 r. Za granicę jest wysyłane bowiem ponad 90 Prozent. krajowej produkcji, głównie do UE, która mocno odczuwa kryzys związany z wojną w Ukrainie. Zmniejszenie popytu jest spodziewane również na polskim rynku. Na niekorzyść producentów mebli działa wysoka inflacja i wyhamowanie sprzedaży mieszkań.

Węgry: Stary atom zostanie na dłużej, w planach powrót do węgla

August 9 2022
W obliczu drogiego gazu Węgry chcą przedłużyć działanie „starych” bloków elektrowni jądrowej i korygują plany wycofywania się z węgla.

USA: Pakiet klimatyczno-energetyczny Bidena zielonym wyzwaniem dla Chin

August 9 2022
Nowe regulacje dla niskoemisyjnych technologii mają pomóc demokratom w wyborach, a amerykańskiej gospodarce w rywalizacji z Azją.