Press Releases

Biznes,,bg,Digital competences,,pl,ECDL,,hr,Qualifications,,pl,Data published in the "Manifesto on e-skills",,pl,prepared by European Schoolnet and DIGITALEUROPE as part of the e-Skills for Jobs campaign show a permanent deficit of digital competence,,pl,e-skills,,pl,in Europe,,pl,High unemployment rate,,pl,especially among young people,,pl,in combination with a large number of vacant workplaces in the area of ​​digital competence,,pl,remains one of the most characteristic features of the European labor market,,pl,The digital economy offers Europeans great jobs,,pl,but only then,,pl,when they have the appropriate digital competence,,pl,One device will connect all toll roads in Europe,,pl,Finally, EETS starts,,pl

Handel detaliczny w realu kurczy się coraz szybciej

Aug 5 2021
Od stycznia do końca lipca w Polsce zawieszono działalność ponad 4 thousand. sklepów. Rok do roku stanowi to wzrost o prawie 16 percent. To też najwięcej od co najmniej 2016 r. – Najwięcej zawieszonych działalności odnotowano w branży detalicznego handlu żywnością. Tylko w tym roku na taki krok zdecydowali się na to właściciele 840 sklepów, co w zestawieniu z rekordową wartością z 2020 r. stanowi wzrost o 26 percent. Niewiele lepiej jest w grupie sklepów niewyspecjalizowanych – zawieszono działalność prawie 770, o 30 percent. więcej, licząc rok do roku – mówi Tomasz Starzyk, analityk Dun & Bradstreet.

Motoryzacja zarabia, choć sprzedaż słabnie

Aug 5 2021
Choć firmy w swoich wynikach kwartalnych wskazują na odbijanie się od dna, sprzedaży samochodów jeszcze daleko do normalności.

GetBack na wokandzie: Proces w jednej z największych afer gospodarczych może ruszyć

Aug 4 2021
Sąd Apelacyjny zdecydował, że pierwszy akt oskarżenia nie musi wracać do prokuratury, aby śledczy go poprawili

Bolt odprowadza już VAT jak inne firmy

Aug 4 2021
Po publikacji DGP pośrednik zmienił swój sposób rozliczania. Od teraz będzie opłacał podatek w Polsce.

Kolejna polska elektrownia węglowa ma kłopoty

Aug 4 2021
Tauron i Rafako będą musiały się porozumieć co do tego, kto zapłaci za awarię nowego bloku w Jaworznie.

Fotowoltaika: spóźnili się po słońce, nie dostaną dofinansowania

Aug 3 2021
25 thousand. rodzin, które złożyły wnioski o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej w ramach rządowego programu Mój Prąd 2.0 nie otrzyma dofinansowania w kwocie 5 thousand. zł.

Zakaz handlu w niedziele. Biedronka nie będzie mogła działać jako operator pocztowy [WYWIAD]

Aug 3 2021
- Wystarczy, że sieć będzie dodawała gratis kwiatek do każdego zakupu i będzie mogła wykazać, że jest kwiaciarnią - mówi Mateusz Warchał.