Pressemitteilungen

Biznes

Zakaz handlu w niedziele. Biedronka nie będzie mogła działać jako operator pocztowy [Interview]

August 3 2021
- Wystarczy, że sieć będzie dodawała gratis kwiatek do każdego zakupu i będzie mogła wykazać, że jest kwiaciarnią - mówi Mateusz Warchał.

Nasilają się ataki hakerskie na Polskę

August 3 2021
W I pierwszej połowie br. przeciętna polska firma czy instytucja atakowane były przez cyberprzestępców średnio ponad 500 razy tygodniowo. Sytuacja niebezpiecznie się pogarsza – alarmują eksperci - informuje we wtorek "Rzeczpospolita".

Biedni staną się jeszcze biedniejsi? Dwa tempa pocovidowego odbicia

August 3 2021
Zamiast sprawiedliwej transformacji gospodarek pandemia może przynieść bardzo szybkie narastanie nierówności na świecie.

Wirus zmiótł co dziesiąty bar

August 3 2021
Gastronomia straciła na pandemii bardziej, niż prognozowano. Jak wynika z najnowszych danych GUS, w 2020 r. wypracowała przychody na poziomie 37,8 mld zł. To oznacza spadek aż o 26 Prozent. w relacji do roku poprzedniego. Dla porównania dotychczasowe prognozy wskazywały na 20-proc. skurczenie się rynku.

E-hulajnogi wjechały do mniejszych miast. Z egzekwowaniem przepisów jest różnie

August 3 2021
Liczba jednośladów wypożyczanych na minuty bije rekordy. Część samorządów uważa, że przepisy, które miały ucywilizować rynek, są niewystarczające.

Giełdowe spółki z dobrymi manierami

August 2 2021
Najmniej firm jest gotowych na parytety płci w zarządach i radach nadzorczych oraz na objaśnianie swojego wpływu na klimat.

Ostrzej ceny rosły ostatnio 20 lat temu

August 2 2021
W lipcu roczny wskaźnik inflacji wyniósł 5 Prozent., a eksperci spodziewają się, że jeszcze przyspieszy.