Pressemitteilungen

Biznes

Ta gorsza inflacja. Wzrost cen stał się już elementem psychologii społecznej [MEINUNG]

Jan. 22 2022
Napędzany przez nastroje społeczne wzrost cen jest znacznie trudniejszy od stłumienia niż ten wynikający z procesów rynkowych.

Mały ZUS Plus. Przedsiębiorcy mogą składać wnioski do końca stycznia

Jan. 20 2022
31 Januar 2022 roku mija termin składania wniosków o opłacanie Małego ZUS Plus - poinformowało w czwartek Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Pracodawcy rozbrajają tabu

Jan. 20 2022
Utrwala stereotyp słabej płci czy wychodzi naprzeciw konkretnym potrzebom kobiet? Wokół tych dwóch biegunów przebiega dyskusja o urlopie menstruacyjnym. W Polsce praktycznie jeszcze niesłyszalna, choć pierwsze firmy już wprowadziły to rozwiązanie dla swoich pracownic

Nie wiem, dlaczego kobiety miałyby być „słabe”

Jan. 20 2022
Ścieżka kariery nie powinna się kłócić z macierzyństwem i kobiecością. Celem pracodawców i ustawodawcy powinno być ułatwienie harmonijnego łączenia tych sfer – nie ma wątpliwości Jacek Olechowski, prezes zarządu MEDIACAP

Kozak o fuzji Orlenu z Lotosem: Na efekt synergii poczekamy [Interview]

Jan. 20 2022
Wybór Saudi Aramco na partnera Orlenu wydaje się racjonalny również za sprawą możliwości badawczo-rozwojowych - mówi w rozmowie z DGP Michał Kozak, analityk Domu Maklerskiego Trigon.

Pradelski: Dla gospodarki to nie ograniczenia są problemem tylko wirus [Interview]

Jan. 20 2022
Paszporty covidowe działają i pozwalają uciec od dyskusji o szczepieniach obowiązkowych - mówi w rozmowie z DGP Bary Pradelski z Narodowego Centrum Badań Naukowych we Francji, jeden z autorów analizy Instytutu Bruegla.