Comunicados de prensa

biznes.gazetaprawna.pl - Negocio

Czy polskie PKB strzeli w górę dzięki zbrojeniom? Credit Agricole przedstawił raport

Jul 22 2024
W listopadzie 2022 roku Credit Agricole przedstawił analizę dotyczącą planowanych wydatków na modernizację techniczną polskich sił zbrojnych na lata 2022-2035, oceniając ich potencjalny wpływ na wzrost Produktu Krajowego Brutto. Najnowsza aktualizacja tego raportu, z lipca 2024 año, rozszerza tę analizę, uwzględniając nowe informacje i programy zbrojeniowe. Przyjrzeliśmy się najważniejszym wnioskom z tej aktualizacji oraz ocenie, czy rosnące wydatki na zbrojenia mogą rzeczywiście przyspieszyć wzrost gospodarczy Polski.

Płacisz BLIK-iem? Nadchodzą zmiany dla klientów. Co nowego nas czeka?

Jul 22 2024
Już niedługo płatność BLIK-iem zostanie wzbogacony o kilka nowości – poinformował operator w swoim rocznym sprawozdaniu finansowym. Jedna z tych nowości z pewnością zadowoli osoby preferujące korzystanie z gotówki. Co konkretnie zapowiada operator systemu BLIK? Oto możliwe zmiany, na które czekają klienci.

Polska zamawia 150 krajowych karabinków w specjalnej wersji. Dostanie je ważna jednostka

Jul 22 2024
Fabryka Broni Łucznik-Radom podpisała umowę z Agencją Uzbrojenia na dostawę 155 kompletów karabinków reprezentacyjnych MSBS-5,56R dla Sił Zbrojnych RP. Wartość umowy wynosi 2 170 000 zł.

Skutki uboczne pieniądza. Zamożność wywołuje brak empatii

Jul 19 2024
Wszędzie byliśmy, wszystko widzieliśmy – i dlatego odmawiamy tego innym.

Czy 21 lipca to niedziela handlowa? Czy sklepy i galerie handlowe będą otwarte?

Jul 19 2024
Prace nad nowelizacją ustawy o ograniczeniu handlu nadal trwają i prawdopodobnie na ich efekt przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. W związku z tym w najbliższą niedzielę obowiązywać będą dotychczasowe rozwiązania. Zgodnie z nimi, 21 Julio 2024 r., to ustawowo niedziela niehandlowa. Czynne będą tylko te placówki, których ten zakaz nie obowiązuje. Gdzie zrobimy niedzielne zakupy?

Wąska ścieżka ku ocaleniu [RECENZJA]

Jul 19 2024
Jak przestawić zwrotnicę rozwoju cywilizacyjnego i jaką cenę można – a nawet trzeba – za to zapłacić.

Dwie drogi z pasa rdzy [RECENZJA]

Jul 19 2024
Akurat w tych dniach sporo o Ameryce. Głównie za sprawą zamachu na Donalda Trumpa, ale także ważnej decyzji o wystawieniu J.D. Vance’a jako Trumpowego kandydata na wiceprezydenta. Wspominam o nim nieprzypadkowo – to autor książki „Elegia dla bidoków” z 2016 r. (po polsku wydanej dwa lata później przez Marginesy).