Comunicados de prensa

Biznes

Ceny ropy przebiją 100 dolarów? Zapłacimy za benzynę ponad 6 zł

Oct 18 2021
Cena przekraczająca 100 USD za baryłkę ropy to coraz bardziej prawdopodobny scenariusz. Energia i gaz będą drożały, a ceny benzyny na stacjach paliw przekroczą 6 zł, jednak nie na długo bo reakcją będzie spadek popytu.

Ład korporacyjny: W interesie firm, inwestorów i społeczeństwa

Oct 18 2021
Prawidłowo funkcjonujący system ładu korporacyjnego ma kluczowe znaczenie dla firmy na każdym etapie jej działania: od planowania działań, przez podejmowanie decyzji aż po raportowanie i badanie efektywności. Stanowi również podstawę zdrowego ładu gospodarczego, zwiększa zaufanie i bezpieczeństwo obrotu gospodarczego, co leży w szeroko pojętym interesie społecznym. W czasach przełomowych, w jakich niewątpliwie się znajdujemy, warto przypominać sobie o znaczeniu i sile tych fundamentów dla naszej gospodarczej przyszłości - pisze Marcin Obroniecki, prezes Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego.

Woś: Komunikuj, koordynuj, rozumiej [RECENZJA]

Oct 17 2021
"Zespół” - to brzmi dumnie. Może nawet za bardzo, bo tak naprawdę potrzeba bardzo niewiele, by powstał. Wystarczą dwie osoby, które ze sobą współdziałają, czyli muszą (przynajmniej od czasu do czasu) na sobie polegać. A także mają (przynajmniej częściowo) wspólne poczucie celu.

Zakaz handlu w niedziele. Sejm przyjął nowelizację uszczelniającą

Oct 14 2021
Posłowie poparli w czwartek senacką poprawkę do noweli ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, która obniża z 50 de 40 ciento. próg działalności pocztowej w sklepach, które będą mogły działać w niedziele.

Procedury nieludzkie dla biznesu

Oct 14 2021
Nie ubiegłoroczny lockdown i nie kolejne fale pandemii, ale zatory w urzędach powodują, że jesteśmy pod ścianą – alarmują DGP przedsiębiorcy

Kubisiak: Kryzys gospodarczy został wywołany sztucznie ze względu na walkę z pandemią [entrevista]

Oct 14 2021
- Pandemia wywołała perturbacje na rynku pracy inne niż w kryzysach, jakie widzieliśmy do tej pory. Duża część osób, która straciła pracę, wypadła z rynku pracy, przechodząc w stan bierności zawodowej. Dzisiaj wakaty są właściwie we wszystkich krajach UE - mówi Andrzej Kubisiak, wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Ład korporacyjny 2021: Jak wzmacniać zaufanie w gospodarce? [KONFERENCJA]

Oct 13 2021
19 października br. Polska Agencja Nadzoru Audytowego (PANA) organizuje konferencję online pt. Ład korporacyjny 2021: jak wzmacniać zaufanie w gospodarce.