Comunicados de prensa

Negocios y derecho mercantil

Siedzą na pieniądzach i boją się zaryzykować. Inwestycje dołują jeszcze bardziej niż w 2016

Nov 22 2017

Duże i średnie firmy, które powinny być lokomotywą całej gospodarki, nie dają dobrego przykładu – po trzech kwartałach wydały na inwestycje jeszcze mniej niż w słabym 2016 r.

Wojciechowski: Umocnimy się w tych obszarach, w których już jesteśmy dobrzy [WYWIAD]

Nov 22 2017

- Umocnimy się w tych obszarach, w których już jesteśmy dobrzy. Na pewno będziemy silnie wzmacniać nasze relacje z Polską Grupą Zbrojeniową - mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Wojciechowski, prezes, założyciel i główny udziałowiec grupy WB Electronics, która specjalizuje się w produkcji m.in. bezzałogowych statków powietrznych.

Oszczędzamy na świętach? W tym roku wydamy najmniej od 2010 r.

Nov 22 2017

En tym roku polska rodzina zamierza wydać średnio 882 zł – najmniej od co najmniej 2010 r. W poprzednich latach deklarowane budżety świąteczne przekraczały 1 tys.zł – wynika z najnowszego badania firmy doradczej Deloitte.

Stodolak: Liczy się chiński kapitał, a nie intencje

Nov 22 2017

Dziennik „Financial Times” dokonał niezwykłego odkrycia: chińskie inwestycje w Europie Środkowej oprócz wymiaru biznesowego mają także wymiar polityczny. Intencje Chińczyków mogą być więc nieszczere!

Fala wzrostu cen zacznie opadać. Masło i jajka raczej nie zdrożeją

Nov 22 2017

W październiku ceny żywności i napojów bezalkoholowych były o 5,4 ciento. wyższe niż przed rokiem, co jest największym wzrostem od pięciu lat. Sieci handlowe zapewniają jednak, że do świąt nie powinny się zmienić.

Championi w kraju, pionierzy na zewnątrz

Nov 22 2017

Ambasadorzy Polski na obcych rynkach czy po prostu firmy, które mają realizować swoje interesy? Jak wielkie przedsiębiorstwa widzą swoją rolę w polskiej ekspansji zagranicznej? Czy potrzebują wsparcia ze strony państwa?

Konkurujemy jakością i gwarancją, a nie ceną

Nov 21 2017

Rozmowa z Wojciechem Wiktorowiczem, współwłaścicielem spółki AGRO-WIKT.