Comunicados de prensa

Negocios y derecho mercantil

Politycy o wejściu Polski do strefy euro: Za chwilę staniemy się Grecją

Feb 25 2018

Politycy odnieśli się w niedzielę w TVP Info do zapowiedzi Grzegorza Schetyny o przedstawieniu strategii dotyczącej przyjęcia przez Polskę euro.

PAIH: Stawiamy na pobudzanie działalności eksportowej polskich przedsiębiorców

Feb 25 2018

Dotąd nasze działania koncentrowaliśmy głównie na promocji Polski jako miejsca lokowania inwestycji chińskich czy azjatyckich, teraz coraz bardziej stawiamy na pobudzanie działalności eksportowej polskich przedsiębiorców, m.in. na rynek chiński - powiedział PAP szef biura PAIH w Szanghaju Andrzej Juchniewicz.

Ameryka nie radzi sobie z ubóstwem. W najbogatszym kraju na świecie co siódmy obywatel jest dziś biedakiem

Feb 23 2018

Prawie 41 mln Amerykanów żyje w biedzie, z czego 9 mln ma zerowy dochód, wynika z danych statystycznych za 2016 r. (wyliczeń za ubiegły rok jeszcze nie ma). I choć liczba żyjących w ubóstwie w ciągu dwóch lat poprzedzających badania spadała, te dane i tak robią piorunujące wrażenie.

Nie masz gotówki na samochód? Pomysł Peugeot nowym przebojem w Polsce

Feb 23 2018

Nowy samochód już co 3 lata. Raty niższe nawet o 50 ciento. Zero ukrytych kosztów za serwis czy ubezpieczenie. Peugeot z sukcesem propaguje wśród polskich kierowców nową modę z Europy Zachodniej. Na czym polega program finansowy Peugeot Perfect Drive i co przedsiębiorca może dzięki niemu zyskać? Na pytania dziennik.pl odpowiada Adam Sakławski, Dyrektor Marketingu PSA Finance Polska.

Emisje akcji i obligacji tańsze i prostsze. Nawet 5 mln euro bez prospektu

Feb 23 2018

Aby wyemitować akcje czy obligacje, wiele małych i średnich firm nie będzie musiało sporządzać kosztownych prospektów emisyjnych. Nawet wtedy, gdy pozyskany kapitał sięgnie kwoty 5 mln euro.

Woś: Co wy wiecie o biedzie

Feb 23 2018

Wygląda na to, że czas na nową mapę biedy na świecie. Bo ta, którą mamy w głowie, jest już od dłuższego czasu nieaktualna.

MF: Opłaty ze strony TFI przystępujących do PPK niższe niż zapisano w projekcie

Feb 22 2018
Opłaty ze strony funduszy przystępujących do PPK będą niższe niż zapisano w projekcie - powiedziała PAP Biznes Katarzyna Przewalska z MF. Resort szacuje, że ok. połowy z obecnych na rynku instytucji finansowych będzie zainteresowanych udziałem w programie.