Comunicados de prensa

Biznes

Dofinansowania do fotowoltaiki 2021: Gdzie szukać finansowego wsparcia?

Apr 11 2021
W Polsce trwa prawdziwy boom na instalacje fotowoltaiczne. Z energii odnawialnej korzystać mogą nie tylko gospodarstwa domowe, ale także przedsiębiorcy. To właśnie oni mają możliwość skorzystania ze specjalnych dotacji na zakup PV. Sprawdź, czy i ty możesz skorzystać z programów pożyczek czy dotacji na fotowoltaikę.

SPA dla katalizatora [Eureka! dgf]

Apr 10 2021
Zanim pożegnamy się z energetyką węglową, musimy zadbać o to, żeby brudziła jak najmniej.

Zarządzanie po polsku: Rodzina, szkoła, ambona. Nie ma czegoś takiego jak rynek pracownika [entrevista]

Apr 10 2021
Określenia „rynek pracownika” i „rynek pracodawcy” to fałszywy podział. Dominującą rolę zawsze będzie miał pracodawca. Z Robertem Reinfussem rozmawia Sebastian Stodolak.

Polska jest czwartym producentem rowerów w UE

Apr 10 2021
W styczniu i lutym br. w Polsce wyprodukowano 154 mil. rowerów, una w 2020 r. w tym samym okresie 155 tys.; mniejsza produkcja związana jest z utrudnionym dostępem do komponentów sprowadzanych z Chin - podał Polski Instytut Ekonomiczny. Polska jest 4. producentem rowerów w UE - adicional.

Woś: To deflacja przyniosła sukces Hitlera

Apr 9 2021
W niemieckiej (i nie tylko) narracji na temat historii gospodarczej powraca przekonanie, że Hitler wziął się z traumatycznego doświadczenia hiperinflacji, która nawiedziła Republikę Weimarską w latach 20. XX w. Ale to mit, który warto obalić.

Zachem Bydgoszcz, czyli ekokatastrofa. Kto i kiedy posprząta teren po byłych zakładach chemicznych [REPORTAŻ]

Apr 9 2021
Koszt oczyszczenia terenu po byłych zakładach chemicznych w Bydgoszczy oszacowano na ponad 2,5 mil millones de PLN. I to chyba tłumaczy, dlaczego od lat wszyscy starają się zbagatelizować wcale niebagatelny problem.

Rosną zaległości firm gastronomicznych. Apel: Pozwólcie otworzyć ogródki na majówkę

Apr 9 2021
Zaległości branży gastronomicznej wzrosły od kwietnia ub.r. do lutego br. o jedną dziesiątą, do prawie 715 millones de PLN - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i BIK. Największe zobowiązania mają restauracje i stacjonarne punkty gastronomiczne.