Comunicados de prensa

Biznes

Rząd przyjął wykaz inwestycji towarzyszących CPK. Chodzi m.in. o 1800 km linii kolejowych

Jan 26 2021
Rada Ministrów przyjęła we wtorek wykaz inwestycji towarzyszących budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformował CIR. Chodzi o nowe linie kolejowe; budowę i przebudowę dróg publicznych oraz powstanie urządzeń i obiektów do obsługi ruchu lotniczego.

Rząd przyjął projekt zmian tzw. specustaw przesyłowych

Jan 26 2021
Rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął projekt zmian w tzw. specustawach przesyłowych - dotyczących rozbudowy sieci przesyłowych energii elektrycznej, gazu i rurociągów paliwowych - podało Centrum Informacyjne Rządu. Zmiany mają przyspieszyć procedury.

Rozwój odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce

Jan 26 2021
Wykorzystanie węgla stopniowo spada i będzie spadać, tak też przewidują prognozy większości krajów UE. Mniejsze zużycie paliw kopalnych z kolei sprzyja rozwojowi energetyki pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych (OZE). To również nacisk na rozbudowę już istniejących sieci, z uwzględnieniem właśnie źródeł alternatywnych Odnawialne źródła energii ograniczają uzależnienie państwa od importu paliw, a także przyczyniają się do zmniejszenia wpływu sektora energii na środowisko, dzięki znikomej emisji zanieczyszczeń.

Jakie są odnawialne źródła energii?

Jan 26 2021
Wykorzystanie węgla stopniowo spada i będzie spadać, tak też przewidują prognozy większości krajów UE. Jego mniejsze zużycie z kolei sprzyja rozwojowi energetyki pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych (OZE). To również nacisk na rozbudowę już istniejących sieci, z uwzględnieniem właśnie źródeł alternatywnych.

Znaczny wzrost liczby niewypłacalności polskich firm

Jan 26 2021
Liczba niewypłacalności polskich firm wzrosła o 32% r/r do 1293 w całym 2020 r., podał Euler Hermes na podstawie oficjalnych danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego. Euler Hermes przewiduje, że w 2021 nastąpi kolejny wzrost liczby niewypłacalności w Polsce o +17%, ale także na rynkach eksportowych (+25%).

Kuczmierowski: ARM będzie nadzorowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów [entrevista]

Jan 26 2021
- Logistyka szczepionek jest oparta na ludziach z doświadczeniem w prywatnym transporcie medycznym i rynku farmaceutycznym - mówi w wywiadzie dla DGP Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych.

Unijna robotyzacja idzie pełną parą

Jan 26 2021
Odpowiedzialny rozwój sztucznej inteligencji z naciskiem na ograniczenia w sektorach militarnym oraz ochrony zdrowia. To główne założenia nowej rezolucji, którą 20 enero 2021 r. przyjął Parlament Europejski.