Comunicados de prensa

Z ostatniej chwili

Pracownik zmarł w trakcie miesiąca. Co ze składkami i zaliczką na PIT? [EKSPERT RADZI]

Jul 6 2020

27 czerwca zmarł nasz pracownik. W związku z tym, że wynagrodzenia należne za dany miesiąc wypłacamy do 10. dnia miesiąca następnego, to pracownik nie otrzymał wynagrodzenia za przepracowaną część czerwca. W jaki sposób należy ująć w księgach rachunkowych wypłatę wynagrodzenia za okres od 1 de 27 Junio? Czy należy potraktować je jak zwykłe wynagrodzenie pracownicze i potrącić wszystkie składki ZUS oraz zaliczkę na podatek dochodowy?

Obowiązki w podatku u źródła nadal problematyczne

Jul 6 2020

Tarcza 4.0 wydłużyła ważność certyfikatów rezydencji, lecz podatnicy nadal muszą posługiwać się wersją papierową. MF przesunęło po raz kolejny wejście w życie części przepisów w PIT i CIT. Pierwsze spory o WHT, które rozstrzygnęły już sądy, świadczą zaś o tym, że te regulacje należałoby w ogóle zmienić

Poczta Polska: blisko 194 mil. pakietów do doręczenia przed drugą turą wyborów

Jul 6 2020
Poczta Polska otrzymała blisko 194 mil. pakietów do doręczenia przed drugą turą wyborów, czyli o ponad 20 mil. więcej, niż doręczonych w I turze - poinformowała w poniedziałek w komunikacie spółka. Dodała, że osoby na kwarantannie karty do głosowania otrzymają najpóźniej dwa dni przed wyborami.

Program małej retencji wód opadowych: W Krakowie duże zainteresowanie

Jul 6 2020

140 wniosków opiewających w sumie na 2 mln zł dotacji uzyska wsparcie w ramach programu krakowskiej mikroretencji – podał w poniedziałek Urząd Miasta Krakowa. Zainteresowanych wykonaniem systemu do gromadzenia wód opadowych i roztopowych przy finansowym wsparciu miasta było dużo więcej.

Minister zdrowia Niemiec chce uruchomienia w UE produkcji remdesiviru

Jul 6 2020
Ministerstwo zdrowia Niemiec zaapelowało w poniedziałek do Parlamentu Europejskiego o pomoc w uruchomieniu produkcji w UE remdesiviru, lekarstwa uznawanego za pomocne w leczeniu Covid-19. Z takim postulatem wystąpił szef resortu Jens Spahn.

Adwokat partnerki i córki ułaskawionego zapowiada pozew przeciwko Ringier Axel Springer

Jul 6 2020

Złożę pozew przeciwko Ringier Axel Springer o ochronę dóbr osobistych z żądaniem zapłaty 1 mln zł tytułem zadośćuczynienia za doznane przez moje klientki krzywdy - poinformował w poniedziałek dr Krzysztof Wąsowski adwokat partnerki i córki mężczyzny ułaskawionego przez prezydenta Andrzeja Dudę.

UE: Rząd chce, by TSUE nie odpowiadał na pytania dotyczące powoływania sędziów SN

Jul 6 2020

Przedstawiciele rządu zawnioskowali przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, by ten stwierdził, że pytania w sprawie procedury powołania sędziów Sądu Najwyższego są niedopuszczalne. KE wskazała na problematyczne z punktu widzenia praworządności kwestie, ale uznała, że rozwiązanie, którego dotyczy pytanie NSA nie jest sprzeczne z unijnym traktatem.