Informacje prasowe

Biznes

Demografia, głupcze! Największe wyzwania dla polskiej gospodarki

Sep 23 2021
Polska gospodarka stoi przed serią strategicznych problemów. Wśród nich są brak rąk do pracy, automatyzacja i zielona transformacja.

UOKiK: Przy zakupie nieruchomości komercyjnej trzeba pamiętać o ryzyku straty

Sep 22 2021
Polacy sądzą, że na inwestycji w nieruchomości nie można stracić, tymczasem przy nieruchomościach komercyjnych ryzyko straty jest istotne, a rzeczywiste zyski z najmu, po uwzględnieniu wszystkich kosztów, mogą być niezbyt imponujące - przestrzega UOKiK.

Hiszpański rząd porażony prądem [OPINIA]

Sep 22 2021
Od początku roku cena energii elektrycznej na rynku hurtowym w Hiszpanii wzrosła czterokrotnie, osiągając 15 września historyczny rekord 172,78 euro za 1 MWh. 14 września lewicowy rząd Pedra Sáncheza przedstawił plan mający ochronić społeczeństwo przed konsekwencjami podwyżek. Jeśli nie przyniesie on oczekiwanych efektów, będzie kolejnym czynnikiem torującym centroprawicy drogę do przejęcia władzy w kraju.

Kolejny krok ku cyfrowej gospodarce

Sep 22 2021
Prawdziwa transformacja to nie tylko przeniesienie do sieci części procesów administracyjnych czy handel online.

Sekretarz energii USA: Gaz nie może być polityczną bronią [WYWIAD]

Sep 22 2021
- Dywersyfikacja dostaw energii jest bardzo ważna właśnie dlatego, by dawać odpór tego rodzaju groźbom. Chcemy mieć pewność, że mieszkańcy regionu mają dostęp do energii, której potrzebują na zimę - mówi Jennifer Granholm, sekretarz energii USA.

Chiny przestają być „fabryką świata”. Jak to wykorzystać? [ANALIZA]

Sep 22 2021
Analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE) przeanalizowali globalne trendy gospodarcze po pandemii i wskazali, od jakich importowanych spoza Europy towarów czy surowców uzależnione są kraje UE. Zastanowili się także, jakie tworzy to szanse na relokację produkcji do Polski w ramach postępującej zmiany globalnych łańcuchów dostaw.

Justyna Glusman: Im bardziej ekologiczne źródło, tym większa miejska dotacja przy wymianie kopciuchów

Sep 21 2021
- Do końca roku jest to 90 proc. kwoty, w przyszłym roku będzie 70 proc., ale to nadal nawet do kilkudziesięciu tysięcy zł - mówi dr Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy, wiceprezydent stolicy.