Informacje prasowe

Biznes

Polski magnes na inwestorów

Jun 23 2021
Co siódmy dolar przeznaczony na nowe, tworzone od zera, projekty inwestycyjne w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii trafi nad Wisłę.

Budimex szykuje się na zagraniczną ekspansję

Jun 22 2021
Największa firma działająca w Polsce w branży drogowej i kolejowej zamierza zdobyć rynki m.in. w Niemczech i w Czechach

Wzrost cen w przemyśle najwyższy od niemal dekady

Jun 22 2021
Producenci będą przerzucać rosnące koszty na konsumentów, windując inflację. Nie wiadomo, czy zmusi to bank centralny do normalizacji polityki pieniężnej

Żywność jest droga na świecie i w Polsce. Rynkiem rządzą Chiny

Jun 22 2021
Fakt, że płody rolne drożeją, nie oznacza, że rolnicy są zadowoleni. 16 proc. wyniósł średni wzrost cen w skupie podstawowych produktów rolnych – podał w poniedziałek Główny Urząd Statystyczny. „Tańszy niż przed rokiem był owies oraz ziemniaki” – zaznaczyli w komunikacie statystycy.

Naimski: Do projektu jądrowego szukamy partnera, który podzieli ryzyko

Jun 21 2021
Polska chce, by partner w projekcie budowy elektrowni jądrowej brał udział w finansowaniu i podziale ryzyka, poinformował pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Koszt budowy dla strony polskiej to średnio ok. 4 mld zł rocznie w perspektywie 20 lat.

Naimski: Jest porozumienie ws. Baltic Pipe. Projekt zostanie ukończony w terminie

Jun 21 2021
Porozumienie Energinetu, duńskiego inwestora Baltic Pipe, z agencją wydającą pozwolenie środowiskowe gwarantuje ukończenie projektu w pierwotnie założonym terminie - podkreślił w sobotę Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski.

Azja zdecydowanie przykręca kurek dla węgla

Jun 21 2021
Finansowane przez Chiny plany rozbudowy brudnej energetyki napotykają coraz większe bariery.