Media

  • Księga Identyfikacji Wizualnej

    Księga logotypu spółki Expertus określa ogół symboli i zachowań stosowanych w firmie w celu uzyskania czytelnej i spójnej identyfikacji rynkowej

    — Czytaj Więcej

  • Katalog Ofertowy

    Katalog zawiera informacje o firmie, zasadach działania oraz pełną ofertę wykonywanych przez nas usług – Działania Prewencyjne, Kupno Wierzytelności

    — Czytaj Więcej

Reklama radiowa spółki Expertus

Multimedialna prezentacja firmy

Informacje prasowe

biznes.gazetaprawna.pl - Biznes

Inwestorzy zagraniczni wskazują minusy inwestowania w Polsce. "Spadek wyników powinien być impulsem do podjęcia zdecydowanych działań"

Apr 24 2025
Słabsze perspektywy gospodarki, przeszkody administracyjne, nieprzyjazny system podatkowy oraz wysokie koszty pracy – to główne czynniki, które obniżają atrakcyjność Polski w oczach inwestorów zagranicznych. Mimo to Polska oceniana jest jako 3. najbardziej atrakcyjny kraj do lokowania kapitału w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Prawie miliard rocznie dla Poczty Polskiej. Rząd przygotowuje nowe limity finansowania

Apr 24 2025
Rząd ma w trzecim kwartale tego roku zdecydować o podniesieniu finansowania pocztowych usług powszechnych na lata 2026 i 2027 przez operatora wyznaczonego - wynika z założeń projektu nowelizacji Prawa pocztowego, zamieszczonych w czwartek w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu.

Regulacje NIS2 i 5G Toolbox – polskie restrykcje na tle innych państw UE

Apr 23 2025
W dobie rosnących zagrożeń cybernetycznych oraz dynamicznego rozwoju technologii 5G, unijne regulacje, takie jak Dyrektywa NIS2 i wytyczne 5G Toolbox, miały stać się fundamentem ochrony infrastruktury krytycznej. Termin wdrożenia Dyrektywy NIS2 upłynął 17 października 2024 roku. Na tle państw UE widoczne są duże różnice w modelach krajowej implementacji założeń NIS2 i Toolboxa 5G, co jeszcze bardziej uwypukla wyzwania współpracy transgranicznej w obszarze cyberbezpieczeństwa. W tym kontekście Polska wyróżnia się poprzez restrykcyjne podejście do unijnych przepisów i stworzenie daleko idącego mechanizmu oceny dostawców wysokiego ryzyka, który rodzi pytania o spójność i efektywność regulacji na poziomie europejskim. Rozbieżności proponowane przez polskiego ustawodawcę znacząco wpłyną na konkurencyjność gospodarki, generując nierówności w warunkach rynkowych i zwiększając koszty wdrożenia regulacji.