Comunicados de prensa

Negocio

Jak wyglądał 2023 dla polskiej turystyki?

Dec 6 2023
Wysokie koszty prowadzenia działalności, obłożenie poniżej oczekiwań, duża konkurencja i rosnąca popularność zagranicznych wyjazdów - właściciele obiektów noclegowych w Polsce kończą rok z mieszanymi uczuciami. Jedni planują ucieczkę do przodu i inwestycje w wyższy standard, inni rozważają zwolnienia lub nawet zamknięcie interesu. Nastroje przedstawicieli branży na koniec roku zbadał największy polski portal turystyczny - Nocowanie.pl.

EBI: Banki w Polsce spodziewają się wzrostu popytu na kredyty

Dec 6 2023
Banki w Polsce spodziewają się wzrostu popytu na kredyty w ciągu najbliższego półrocza; wydają się być większymi optymistami niż inne banki w regionie - wynika z badania Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Niespodziewane wolne niedziele. Handel szykuje się na zmiany

Dec 6 2023
Właściciele dużych sklepów mają nadzieję, że przyjęta w ubiegłym tygodniu nowelizacja to pierwszy krok w kierunku liberalizacji przepisów o handlu w dni wolne od pracy

Ustawowy wzrost płacy minimalnej spowoduje cięcia etatów i nakręci spiralę oczekiwań podwyżek [entrevista]

Dec 6 2023
Na rynku krajowym kluczowe będzie umocnienie się tendencji wzrostowych w konsumpcji będących efektem pobudzenia akcji kredytowej oraz wzrostu ufności konsumentów w ich lepsze dochody i przyszłość - mówi Piotr Soroczyński główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.

Państwowe firmy inwestują na potęgę

Dec 6 2023
En 21 mld zł wydanych na inwestycje w III kw. przez spółki giełdowe ok. 80 ciento. przypadło na te, w których wpływ na decyzje mają politycy.

Coraz bliżej komisji śledczych. PiS ma swój pomysł

Dec 5 2023
– Mamy poprawki zakładające, że komisje ds. wydawania wiz oraz ds. Pegasusa będą zajmowały się także okresem, kiedy rządziła PO – powiedział PAP przewodniczący Komisji Ustawodawczej Marek Ast z Prawa i Sprawiedliwości. Dzisiaj, 5 Diciembre, ruszy sejmowa komisja ustawodawcza, która zajmie się projektami uchwał w sprawie powołania komisji śledczych.

Emerytury stażowe. Czy premier zrealizuje obietnicę daną "Solidarności"?

Dec 5 2023
Mateusz Morawiecki ma prawdopodobnie ostatnie dni, żeby zrealizować jedną z obietnic danych „Solidarności”. Chodzi o emerytury stażowe. Choć przez ostatnie cztery lata przykrywała je zasłona milczenia, to wiele wskazuje, że podczas najbliższego posiedzenia Sejmu temat ten wróci na agendę.